Bostancı Ahşap Kamelya

Bostancı Ahşap Kamelya

Bostancı Ahşap Kamelya her renk tonu, model ve ölçülere göre üretilebilmektedir. Bu alanda hizmet veren firmamız ise alanında uzman olan personelinin yanında dayanıklı ve çok geniş bir model skalasına sahip olmaktadır. Çok çeşitli ahşap kamelya olsa da özel olarak üretilen modellerde mevcut olmaktadır.

Kişilerin ihtiyaçlarına paralel olarak gerek kış bahçeleri gerekse normal olarak kullanılan bahçeler olsun pek çok alanda kendisine kullanım alanı bulan kamelyalar çok çeşitli olabilmektedir. Bunlardan en yaygın ve popüler olanı ise ahşap kamelyalar olmaktadır. Şıklığı ve zarifliği de bir arada sunan ahşap kamelyalar ise evlerden işyerlerine; bahçelerden yol kenarlarına varana dek çok yerde kendisine kullanım alanı bulmaktadır.

Kamelyalar bahçelerde kullanıldıklarında başta yaz aylarında kişilerin güneşten korunmasını sağlayarak mevcut havanın keyfinin çıkarılması sağlanabilmektedir. Kişilerin zevk, beğeni, beklenti ve diğer belirleyici faktörleri doğrultusunda belirlenecek şekil ve ölçülerde tasarlanabilmektedir. Bostancı Ahşap Kamelyalar firmamız tarafından özel olarak üretilerek adreslere teslim edilmektedir. Ürünler şık ve estetik görünümleri ile kullanıcılarına ister yazları dış mekanlarda isterse de kış bahçeler gibi pek çok alanda hizmet vermektedir.

Farklı model ve ölçülere göre üretilebilen ahşap kamelyalar kendileri gösterişli oldukları kadar uygulanacak olan motiflerle de şekillenebilmektedir. Lambiri gibi uygulamaların yapılabildiği ahşap kamelyaların çatı kısımları ise doğal olaylara ve yağmur benzeri durumlara dayanıklı olmasına uygun tasarlanabilmektedir. Su bandı gibi uygulamalarla bu durumun önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Şık ve estetik görünüme sahip olan kamelyalar istek ve beğeniler doğrultusunda farklı şekillerde üretilebilmektedir.

Bostancı Ahşap Kamelya firmamız alanında uzman çalışan kadrosu ile bu hizmeti vermektedir. Kaliteli ahşap malzeme ile üretim yapan firmamız kullanıcı talepleri doğrultusunda da şekillenmektedir. Müşterilerin alacakları bilgilendirmeler sonrası siparişler en kısa süre içerisinde üretilerek teslim edilmekte ve uzun vade de kullanım olanağı sunmaktadır.

KULLANILACAK KERESTE CİNSİ

Kullanılacak kereste ithal çam olup TS 1264 e göre aşağıdaki gibi olacaktır. Kereste de nokta budak bulunabilir. Budakların en çok olduğu yerde 1 cm içerisinde çapı 4 cm geçmeyen sağlam budak bulunabilir. Çürük, özürlü, kısmen kaynamış ve düşen budaklar kerestede bulunmaz. Halka çatlağı, büyük yarıklar bulunmaz. Lift kıvrığı ½ kısmını geçmez. Reçine kesesi, iç kabuk, çürük, kovuk, böcek deliği, sulama ve imalat kusuru bulunmaz. Kereste de oluklaşma, eğilme, burulma ve kılıcına eğilme bulunmamaktadır. Ahşap yüzeyler sıfır zımpara ile zımparalanacak ve kereste dört tarafı silinmiş ve pahyalanmış olacaktır.

Genelde Ahşap Kamelyalar etrafı bir çit olacak şekilde tasarlanır. Bu çit sayesinde içerisinde bulunan oturak ve masalar da daha korunaklı hale getirilmektedir. Sitelere, güneşin yoğun olduğu bölgelere, havuz kenarlarına, deniz kenarına, sahillere, piknik alanlarına, ormanlık bölgelere ve daha farklı birçok bölgeye konumlandırılabilen ahşap kamelyalar, insanların özellikle güneşten korunmasına yardımcı olmak için yapılır.

Çeşitli geometrik şekillerde tercih edilen kamelyalar firmamızda bulunmaktadır. Altıgen kamelyalar bunların arasında en fazla tercih edilen ürünlerdir. Ancak bunun yanı sıra sekizgen, kare biçiminde veya minare çatılı Ahşap Kamelya modelleri de bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında tercih edilen ortamın özelliklerine uygun modeller tercih edilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir